Reklama

Biznes

Kandydaci Polski 2050 do Sejmu. Kto na liście z Rzeszowa?!

Aneta Gieroń
Dodano: 24.08.2023
  • Sylwester Korycki i pozostali kandydaci Polski 2025. Fot. Biuro Prasowe Polski 2050
Sylwester Korycki i pozostali kandydaci Polski 2025. Fot. Biuro Prasowe Polski 2050
Share
Udostępnij

Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła w czwartek swoich kandydatów na posłów z okręgu rzeszowskiego. Partia Szymona Hołowni idzie do wyborów w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym jako tzw. Trzecia Droga. A to sprawia, że pierwsze miejsce na liście rzeszowskiej ma członek PSL-u i wójt gminy Świlcza, Adam Dziedzic. Polsce 2025 w pierwszej piątce przypadły: „dwójka” dla Elżbiety Burkiewicz, „trójka” dla Sylwestra Koryckiego, zaś „piątkę” zajął Krzysztof Stańko.

Elżbieta Burkiewicz. Fot. Biuro Prasowe Polska 2025

Jak zapewniała Beata Filipek, członek zarządu partii Polska 2050 Szymona Hołowni w województwie podkarpackim, są to ludzie, którzy nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w politykę.

Elżbieta Burkiewicz, która wystartuje z miejsca drugiego,mieszka i pracuje w Mielcu, gdzie od 25 lat wraz z siostrą prowadzi firmę z branży odzieżowej. Zatrudnia 120 osób i w większości są to kobiety. Na Uniwersytecie Śląskim ukończyła studia z wychowania plastycznego. Jest skarbnikiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni. Od wielu lat działa czynnie w  Towarzystwie Gimnastycznym Sokół 1893 w Mielcu. Jest wiceprzewodniczącą Mieleckiej Rady Kobiet.

Kandydaci do Sejmu z okręgu rzeszowskiego

Z numerem trzy z partii Hołowni o mandat posła powalczy Sylwester Korycki, mieszkaniec powiatu dębickiego. Absolwent technikum elektronicznego, studiów magisterskich z zarządzania oraz MBA. Korycki jest sekretarzem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Delegatem do Rady Krajowej. Kandydat do Sejmu karierę zawodową zaczynał od pracy sprzedawcy, by przejść na linie produkcyjne, następnie stanowisko  operatora maszyn numerycznych, a w końcu osoby odpowiedzialnej za projekty i produkty w przemyśle w firmach międzynarodowych. Prywatnie ojciec dwójki dzieci.

Kandydat z numerem pięć Krzysztof Stańko pochodzi z Rzeszowa. Zawodowo zajmuje się cyfryzacją, innowacjami oraz zarządzaniem przedsiębiorstwami. Obecnie pełni funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju.  Jest członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Przewodniczącym Koła Rzeszowskiego. Ukończył studia z techniki i informatyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Jest też absolwentem studiów MBA oraz studiów podyplomowych z marketingu na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Krzysztof Stańko. Fot Biuro Prasowe Polska 2025

Lista Trzeciej Drogi do Sejmu w okręgu nr 23 liczy 30 osób. 15 kandydatów reprezentuje Polskę 2050:

2 – Burkiewicz Elżbieta
3 – Korycki Sylwester
5 – Stańko Krzysztof
7 – Szubart Damian
9 – Żak Sebastian
11 – Aldona Wysocka
13 – Błachaniec Daniel
15 – Grzebyk Aleksandra
17 – Lasota Paweł
19 – Skrzypiec Bożena
21 – Koziara Marcin
23 – Wójtowicz Żaneta
25 – Kowalczyk Marcin
27 – Szpunar Anita
29 – Blicharz Jerzy

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy