Reklama

Biznes

Dachser w Rzeszowie hubem na wschód

Materiał Partnera
Dodano: 07.11.2023
DACHSER
DACHSER
Share
Udostępnij

Rozmowa z Szymonem Charachajczukiem, Kierownikiem Oddziału Satelitarnego Dachser w Rzeszowie.

Co zdecydowało o tym, że we wrześniu 2019 roku Dachser – jeden z wiodących europejskich operatorów logistycznych – otworzył oddział w Rzeszowie?

Szymon Charachajczuk: Dachser aktywnie działał na Podkarpaciu już w przeszłości. Jeszcze przed 2019 rokiem prowadziliśmy w Rzeszowie biuro handlowe i dział wsparcia klientów. Wzrost sprzedaży i zainteresowania naszymi usługami, wzrost wolumenu zamówień od obecnych klientów oraz pozyskanie nowych, skłoniły nas do podjęcia szybkiej decyzji o wejściu na rynek podkarpacki z nowym oddziałem firmy Dachser. To był naturalny proces i oczywista decyzja wobec perspektyw, które daje ta lokalizacja. Podkarpacie wyróżnia się na tle Polski. To region, który dynamicznie się zmienia – rośnie liczba europarków, stref ekonomicznych, nowych biznesów. Tam, gdzie jest rozwój, tam jest także logistyka. Dlatego ulokowaliśmy nasz oddział blisko lotniska w Jasionce.

Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział obsługuje także fracht międzykontynentalny. Jaką rolę w rozbudowanej sieci Dachser, która obejmuje ponad 300 oddziałów na świecie, pełni Jasionka? Jakie cele łączy i jakie transporty najczęściej obsługuje?

S.C.: Dachser to międzynarodowy operator logistyczny świadczący pełen wachlarz wsparcia łańcucha dostaw klienta. Oddział rzeszowski jest jednym z wielu oczek całej sieci Dachser w Europie. Obecnie w większości obsługujemy przesyłki drogowe, ale transport lotniczy i morski stają się coraz ważniejszą częścią naszej działalności. Rozwijamy się w tych trzech obszarach wspólnie z naszymi klientami, obejmując zarówno import kontenerów morskich, usługi konfekcji i magazynowania, składające się na logistykę kontraktową, jak również dystrybucję drogą lotniczą i lądową. Dachser może zapewnić klientom kompleksową obsługę we wszystkich tych obszarach – gdy towar klienta dociera do nas, pakujemy go na przesyłki paletowe i rozsyłamy w dowolne miejsca na świecie. Dodatkowo nasza wewnętrzna agencja celna świadczy wszechstronne usługi w zakresie obsługi celnej.

Rzeszowski oddział Dachser znajduje się w sercu Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie króluje nowoczesny przemysł. Producenci i firmy w regionie uczestniczą w światowych łańcuchach dostaw, powiązani są z firmami niemieckimi, amerykańskimi czy francuskimi – co oferuje im Dachser?

S.C.: Zarówno strefę przemysłową wokół Rzeszowa, jak i ogólnie podkarpackie firmy cechuje nowoczesność i innowacja, a Dachser oferuje logistykę, która temu towarzyszy. Naszym klientom dajemy przede wszystkim bezpieczeństwo i jakość. Dachser to największa homogeniczna sieć na Europę. W każdej z naszych lokalizacji obowiązują te same standardy. To jeden system, który daje klientowi pewność, że kiedy nadaje przesyłkę w naszym oddziale w Jasionce i wysyłają np. do Lyonu, to po stronie francuskiej także znajduje się ten sam partner biznesowy. Najważniejsze w naszej pracy jest to co dzieje się między punktem nadania, a punktem dostawy, czyli przepływ informacji oraz dostęp do monitorowania przesyłki zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Jednak w naszej branży przewozimy coś więcej niż tylko przesyłki. Tu liczy się przede wszystkim jakość usługi, bo to ona ostatecznie składa się na wizerunek i wiarygodność, a co za tym idzie biznes naszych klientów.

Co dziś jest najważniejsze dla tych, którzy zamawiają usługi logistyczne? Czas, cena, bezpieczeństwo?

S.C.: Każdy z tych elementów jest ważny. Istnieją sektory, gdzie decydującą rolę odgrywa czas. Do takich należy na przykład branża automotive. Komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego są dostarczane w systemie just-in-time, niemal wprost na taśmę, z której zjeżdżają auta. Nie bez znaczenia jest też jakość, bo uszkodzenia, jak wszędzie, nie są mile widziane, a Dachser te kryteria spełnia. W kwestii ceny, są usługi, w których dostosowana jest ona np. do czasu przewozu i staje się priorytetem. Z naszego doświadczenia wynika, że nasi klienci oczekują, aby wszystkie trzy kryteria – czas, jakość i bezpieczeństwo dostawy – zostały spełnione przez firmę logistyczną w sposób kompleksowy.

Podkarpackie – dziś hub pomocy wojskowej i humanitarnej dla Ukrainy przygotowuje się również na to, by stać się hubem służącym odbudowie tego kraju. Jak to wygląda w przypadku Dachser? Jakie środki podejmowane są w celu rozszerzenia spedycji na wschód?

S.C.: 1 października br. została zrealizowana pierwsza dostawa do Lwowa i Kijowa z naszego oddziału w Rzeszowie. Wraz z otwarciem nowej linii, Jasionka i region Podkarpacia spełniły swoją rolę jako hub dla Ukrainy, a także jako punkt odbioru dla Europy. Dachser Rzeszów wspiera dostawy na wschód, które mają pomóc w odbudowie ukraińskiej gospodarki.

Szymon Charachajczuk
Kierownik Oddziału Satelitarnego w Rzeszowie

Odział Dachser w Rzeszowie to jedna z dziesięciu lokalizacji funkcjonująca w Polsce. Centrum operatora zlokalizowane jest tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. To główny punkt dowodzenia Dachser w regionie Podkarpacia i Małopolski Wschodniej, skąd każdego dnia wysyłane są przesyłki do 34 krajów w Europie. Rzeszów to idealne miejsce na dystrybucję do Południowo-Wschodniej Europy.

Dachser w Rzeszowie oferuje dostawy przesyłek np. do Wiednia, Koszyc, Bratysławy w ciągu dwóch dni, a na Węgry i do Rumunii w ciągu trzech dni.

W ramach logistyki kontraktowej operator dysponuje nowoczesną powierzchnią magazynową. Oferuje kompletacje, pakowanie, etykietowanie i pozostałe usługi VAS dopasowane do potrzeb Klientów oraz usługi celne.

Kontakt: sales.rzeszow@dachser.com

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy