Reklama

Biznes

Autobus ciepła ruszył. Na przystankach rozdaje posiłki

Alina Bosak
Dodano: 16.11.2023
Autobus Ciepła rozwoził będzie posiłki od 15 listopada do 15 marca. Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Autobus Ciepła rozwoził będzie posiłki od 15 listopada do 15 marca. Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

Od środy 15 listopada do 15 marca w Rzeszowie rusza w trasę Autobus Ciepła. Jeździ codziennie i zatrzymuje się na czterech przystankach, na których można do niego podejść po ciepły posiłek.

Wraz z nadejściem jesienno-zimowego sezonu wśród potrzebujących rośnie zapotrzebowanie na ciepłe posiłki. Dlatego Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta organizuje po raz kolejny akcję Autobus Ciepła. Polega na dowożeniu jedzenia w stałe, ustalone wcześniej miejsca, o stałych porach. Dzięki temu udaje się dotrzeć do większej liczby potrzebujących, niż w przypadku wydawania posiłków stacjonarnie.

Minionej zimy wydano ponad 10 tysięcy posiłków

Ubiegłej zimy, między 15 listopada 2021 roku a 15 marca 2022 roku, w autobusie wydano łącznie aż 7529 posiłków. Najwięcej w styczniu i lutym. Z akcji skorzystało wówczas ponad 5 tysięcy osób, które odebrały z autobusu 10188 porcji ciepłych dań.

Akcje finansowo wspiera miasto Rzeszów.

– Bez wahania podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu akcji także w tym roku. Pomoc w tej formie sprawdza się i jest potrzebna. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Autobus Ciepła – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  

Gdzie zatrzymuje się Autobus Ciepła

Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie kursował po mieście od poniedziałku do piątku. Każdego dnia zatrzyma się kolejno w czterech lokalizacjach:

– w godz. 10.30 – 11.30 – parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,

– w godz. 11.50 – 12.50 – parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,

– w godz. 13.10 – 14.10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,

– w godz. 14.30 – 15.30 – Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.

Akcja potrwa do 15 marca. Niezależnie od kursów Autobusu Ciepła, potrzebujące osoby mogą codziennie skorzystać z pomocy organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. W jego siedzibie przy ulicy Styki 21 działa schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownią. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy