Reklama

Biznes

8 lat temu świętowaliśmy otwarcie CWK w Jasionce

Aneta Gieroń
Dodano: 24.06.2024
Otwarcie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w 2016 roku w Jasionce. Fot. Tadeusz Poźniak
Otwarcie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w 2016 roku w Jasionce. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

23-24 czerwca 2016 roku otwarte został Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce, dziś G2A Arena. Największy na Podkarpaciu obiekt biznesowo-kongresowy, którego budowa kosztowała 155 mln zł. 8 lat temu gwiazdami gali byli: Justyna Steczkowska i Krzysztof Iwaneczko, a pierwszym wydarzeniem – Forum Innowacji Sektora Kosmicznego.

Fot. Tadeusz Poźniak

Unijne dofinasowanie CWK wyniosło 123 mln zł. Dzięki temu w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstał budynek składający się  z dwóch części: wystawienniczej z powierzchnią wystawową ponad 16 tys. metrów kw., oraz kongresowej – z salą kongresową na 864 osoby, dwoma salami konferencyjnymi na 220 i 190 osób, 13 mniejszymi salami na 20-52 osoby i pokoju narad na 33 osoby. Część wystawiennicza i kongresowa mogą funkcjonować niezależnie względem siebie lub łączyć się w jedną przestrzeń wystawienniczo-kongresową, stanowiącą całość.

Projekt architekta Henryka Sobolewskiego

– Jesteśmy utrudzeni, ale szczęśliwi – mówił podczas uroczystości otwarcia Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce Władysław Ortyl, marszałek województwa. I nie ukrywał, że inwestycja była niełatwa, a problemów w czasie budowy CWK nie brakowało. – Ale Podkarpacie zasługiwało na to, aby taki obiekt powstał – dodał.

Ortyl przyznał, iż było wiele problemów przy budowie obiektu, a relację z Jackiem Piętą, prezesem firmy Best Construction, będącej liderem konsorcjum (Best Construction – KarpatBud Sp. z o.o.) pełniącego rolę wykonawcy, nazwał „szorstką współpracą, szorstką przyjaźnią”. Jednocześnie wyraził zadowolenie, że zarówno projektant obiektu, architekt Henryk Sobolewski, jak i konsorcjum, które wygrało przetarg na wykonawstwo, pochodzą z Podkarpacia.

Dziś G2A Arena, czyli dawne CWK jest miejscem, w którym odbywają się kongresy, konferencje, targi i seminaria i koncerty. Obiektem od początku zarządza CWK Operator, którego prezesem jest Kamil Szymański.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy