Reklama

Automoto

Dacia Spring – samochód elektryczny dla wszystkich

AC
Dodano: 10.05.2022
63196_bartosz_strugalski_27-resizer-750
Share
Udostępnij
Dacia upowszechnia samochód elektryczny dzięki modelowi Spring, który jest najtańszym samochodem tego typu na rynku europejskim. Mobilność elektryczna jest wreszcie dostępna dla wszystkich! Dacia Spring w wersji dla klientów indywidualnych jest dostępna w Polsce od jesieni 2021 roku. 

Wjazd do obszarów miejskich jest coraz bardziej skomplikowany, a przepisy dotyczące pojazdów spalinowych się zaostrzają. Swobodne poruszanie się po mieście nie powinno być luksusem zarezerwowanym dla najzamożniejszych. Samochody elektryczne powinny być dostępne dla każdego. Spring to oferta najtańszego w Europie samochodu elektrycznego, który jednocześnie zachowuje ducha marki Dacia – oferuje to, co najważniejsze w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników i upowszechnia napęd elektryczny. Spring jest prawdziwą rewolucją! 

Niejeden klient marki Dacia od dawna czekał na moment, w którym samochód elektryczny stanie się naprawdę dostępny! Często trudno jest znaleźć złoty środek pomiędzy samochodem ekologicznym a przystępnym cenowo, dlatego wielu kierowców z niecierpliwością czekało, aż Dacia wejdzie na rynek samochodów elektrycznych, aby móc wreszcie kupić samochód elektryczny w naprawdę przystępnej cenie.Samochód elektryczny na każdą kieszeń
 

Każde nowe modele Dacii wchodzące na rynek zyskiwały rzeszę wiernych użytkowników. Niskie ceny w połączeniu z atrakcyjną stylizacją zarówno nadwozia, jak i wnętrza, skłaniają kierowców do bycia lojalnym wobec francuskiej marki. Teraz dzięki elektrycznej Dacii Spring użytkownicy mogą zadbać także o środowisko. Oprócz kosztów zakupu, rodziny potrzebują również odpowiedniego zasięgu. Dzięki 230 km w cyklu WLTP (i 305 km w cyklu miejskim WLTP) Spring oferuje duży margines bezpieczeństwa podczas codziennych dojazdów. 

Dzięki dofinansowaniu w programie „Mój elektryk” kupując Dacię Spring z kartą Dużej Rodziny klient indywidualny może otrzymać wsparcie w kwocie aż 27 000 zł. Z takim dofinansowaniem Dacię SPRING można nabyć już od 57 900 zł, co oznacza, że kwota dotacji wynosi blisko 1/3 kwoty cennikowej. Podobnej wysokości wsparcie otrzyma firma przy założeniu, iż przebieg roczny wyniesie powyżej 15 tys. km. 
 

Duża autonomia i łatwe ładowanie

Przejazd średnio 50 kilometrów dziennie w ramach dojazdów do pracy, zawożenia dzieci do szkoły czy na zajęcia pozaszkolne, takie jak trening piłkarski czy szkoła językowa, jest standardem. Oznacza to, że nawet jedno ładowanie na tydzień może wystarczyć, aby Dacią Spring przejechać potrzebny dystans. 

Łatwość ładowania jest dla wielu decydującym argumentem, a w przypadku ładowania Dacii Spring wystarczy zwykłe gniazdko 220 V. Wszystko, co trzeba zrobić, to podłączyć do niego samochód po powrocie wieczorem, aby następnego ranka był naładowany w 100%. Niepotrzebna jest żadna kosztowna, specjalna instalacja. A koszty eksploatacji są znacznie niższe, niż koszty samochodu z silnikiem spalinowym na tej samej trasie.
 

Dzielny w mieście, ale nie tylko

Miło zaskakuje dynamika silnika przy niskich obrotach, która pozwala Dacii Spring płynnie włączać się do ruchu ulicznego. Silnik ma moc 33 kW (44 KM) i moment obrotowy 125 Nm. Zapewnia niezbędną wszechstronność w mieście, ale także na trasach podmiejskich i drogach lokalnych. W modelu Spring odnajdujemy duszę małego SUV-a. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, ma to szczególne zalety na niezbyt dobrze utrzymanych drogach wiejskich, a nawet podczas jazdy po polnych drogach, po których można jechać bez stresu dzięki zwiększonemu prześwitowi.

Elektryczność według Dacii

Ostatnim argumentem, nie mniej ważnym dla kierującego, jest kompaktowa bryła Springa, która zapewnia dużą zwinność w mieście dzięki zmniejszonemu promieniowi skrętu, a jednocześnie zapewnia rekordową dla tej kategorii przestronność wnętrza. Rodzina, nawet 4-osobowa, może podróżować bez problemu, bagażnik również wydaje się dość obszerny. Docenić trzeba też liczne elementy wyposażenia, takie jak klimatyzacja, cztery elektrycznie podnoszone szyby czy ogranicznik prędkości. Bez wątpienia Spring ma DNA Dacii w wersji elektrycznej!

Więcej informacji na temat wszystkich modeli Dacii uzyskać można w Autoryzowanych Salonach Auto Spektrum w Rzeszowie przy al. Armii Krajowej 82, tel. 17 859 15 00, oraz w Ładnej 82B koło Tarnowa, tel. 14 628 45 45.
 
Foto: Dacia Polska / Auto Spektrum / Bartosz Strugalski

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy