Reklama

Automoto

Nowy MEGANE E-TECH elektryczny

Adam Cynk
Dodano: 26.04.2022
62811_3-2021-new_renault_mgane_e-tech_electric-urban-resizer-750
Share
Udostępnij
Wprowadzany właśnie na rynek Nowy Megane E-Tech Elektryczny jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji, rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników, Nowy Megane E-Tech Elektryczny symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault mocnego powrotu do segmentu samochodów kompaktowych (segment C).

Renault i samochody elektryczne to historia rewolucji, która zaczęła się na długo zanim inni do niej dołączyli. To ponad dziesięcioletnie, niepowtarzalne doświadczenie, potwierdzone ponad 10 miliardami kilometrów pokonanych przez 400 tysięcy sprzedanych samochodów. Grupa Renault jest pionierem i liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie. A to dopiero początek.
 

Uosobieniem tej historycznej zmiany jest gama modeli Renault wraz z Nowym Megane E-Tech Elektrycznym. Ten dynamiczny hatchback o eleganckiej linii wyłamuje się z obowiązujących kanonów i przesuwa granice zarówno pod względem designu oraz wymiarów w stosunku do przestronności wnętrza, jak i uniwersalności.

Z nowym logo Renault na masce Nowy Megane E-Tech Elektryczny jest ucieleśnieniem przemiany marki – symbolizuje świeżość koncepcji w tym kluczowym segmencie rynku i gigantyczny skok naprzód pod każdym względem. Jest źródłem nieustającej przyjemności na każdym etapie – od poznania do prowadzenia. Jest jedyny w swoim rodzaju, wyposażony w nowoczesne technologie z wyjątkowym ekranem OpenR, który łączy dane z instrumentów pokładowych z systemem multimedialnym w jednym urządzeniu.
 

Kompaktowa sylwetka hatchbacka, rysy crossovera, wyrazisty tył i sportowa, opadająca linia dachu, gwarantują niespotykany styl. Aerodynamiczny kształt nadaje wyrafinowanego wyglądu i obiecuje pasjonujące wrażenia z jazdy. 20’’ felgi aluminiowe, reflektory full LED z przodu i światła LED z efektem włókien 3D z tyłu oraz chromowane elementy w złocistym kolorze Warm Titanium zapewniają wyjątkowy design. 

Poszukiwanie innowacyjnej aerodynamiki przyczyniło się również do powiększenia zasięgu. Wysokość pojazdu, szerokość opon, kształt dachu, wyprofilowane aerodynamicznie zderzaki, wloty powietrza czy chowane klamki drzwi stanowią elementy zwiększające osiągi.
 

Nowa platforma CMF-EV została wyposażona w ultrapłaski akumulator 60 kWh oraz silnik elektryczny o mocy 160 kW. Optymalne rozłożenie obciążenia, większy rozstaw osi, całkowicie płaska podłoga oraz bardzo niski środek ciężkości, poprawiają zwinność i powiększają przestrzeń w kabinie. Megane E-Tech elektryczny jest najlżejszym samochodem w swoim segmencie (1620 kg). Na pokładzie system automatycznie steruje temperaturą akumulatora i silnika, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii. Takie rozwiązanie pozwala zachować maksymalną moc i największy możliwy zasięg zapewniający do 450 km zasięgu (300 km przy akumulatorze 40 kW).

Cena Nowego Megane E-Tech Elektrycznego w wersji nadwozia Equilibre to wydatek od 154 390 zł. Dzięki dofinansowaniu w programie „Mój elektryk”, kupując Nowego Megane E-Tech Elektrycznego z kartą Dużej Rodziny klient indywidualny może otrzymać wsparcie w kwocie aż 27 000 zł. Podobnej wysokości wsparcie otrzyma firma przy założeniu, iż przebieg roczny wyniesie powyżej 15 tys. km.
 

Światowa premiera modelu odbyła się na targach IAA Mobility 2021 w Monachium. Wstępne zamówienia na Nowego Megane E-Tech Elektrycznego można składać już teraz.

Więcej informacji na temat wszystkich modeli Renault można uzyskać w Autoryzowanych Salonach Auto Spektrum w Rzeszowie przy al. Armii Krajowej 82, tel. 17 859 15 00, oraz w Ładnej 82B koło Tarnowa, tel. 14 628 45 45.

www.autospektrum.renault.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy