Reklama

Świat

Ukraina: liczba ofiar śmiertelnych piątkowego rosyjskiego ostrzału Odessy wzrosła do 21

Iryna Hirnyk/PAP
Dodano: 16.03.2024
Fot. PAP/Alena Solomonova
Fot. PAP/Alena Solomonova
Share
Udostępnij

Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego ostrzału budynku mieszkalnego w Odessie na południu Ukrainy, przeprowadzonego przez rosyjskie wojska; ponad 70 osób zostało rannych, stan zdrowia niektórych z nich jest ciężki – powiadomił w sobotę szef MSW Ukrainy Ihor Kłymenko.
Wcześniej informowano o 19, a następnie 20 zabitych.

“Dziś w szpitalu z powodu poważnych obrażeń zmarł kolejny ratownik, kolejna ofiara wczorajszego rosyjskiego ataku na Odessę” – oznajmił Kłymenko (https://t.me/mvs_ukraine/36052).

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) opublikowała w sobotę na Telegramie zdjęcie jednego z jej funkcjonariuszy, zabitego przez rosyjskich agresorów. “Kolejna strata dla rodziny DSNS. Witalij Ałymow, 39-letni strażak z Odessy, który wczoraj został poważnie ranny na służbie w wyniku drugiego uderzenia rakietowego, zmarł dziś w szpitalu. Lekarze zrobili wszystko, co możliwe, ale nie udało im się uratować naszego kolegi” – czytamy w komunikacie (https://tinyurl.com/6wn963az).

W piątek wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na Odessę. Celem uderzeń sił okupacyjnych były obiekty infrastruktury cywilnej. W wyniku eksplozji w budynku mieszkalnym wybuchł pożar.

“Ratownicy z DSNS natychmiast przybyli na miejsce uderzenia i rozpoczęli gaszenie pożaru, usuwanie gruzów oraz poszukiwanie ofiar” – informowała ukraińska służba.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy