Reklama

Świat

Ukraina: w rosyjskich atakach w ciągu ostatniej doby zginęło co najmniej czterech cywilów

Jarosław Junko/PAP
Dodano: 20.06.2024
Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
Share
Udostępnij

Co najmniej czterech cywilów zginęło w ciągu ostatniej doby w wyniku ataków wojsk rosyjskich na cele w Ukrainie – poinformowali w czwartek przedstawiciele administracji wojskowych w obwodach donieckim, charkowskim i chersońskim.

„Rosja zabija cywilów: 19 czerwca Rosjanie zabili dwóch mieszkańców obwodu donieckiego, w Torecku i Rozkisznem. 4 kolejne osoby w regionie zostały ranne” – poinformował szef obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy, Wadym Fiłaszkin. (https://tinyurl.com/mr3tsp3e)

W obwodzie chersońskim na południu kraju Rosjanie zaatakowali 27 miejscowości. „Przez rosyjską agresję zginęła jedna, a ranne zostały trzy osoby” – napisał szef władz obwodowych Ołeksandr Prokudin. (https://t.me/olexandrprokudin/3747)

W obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy okupanci zaatakowali m.in. wieś Wilchiwka, gdzie na skutek ostrzałów uszkodzonych zostało 10 budynków prywatnych. „Ranny został mężczyzna. Zginęła kobieta” – przekazał Ołeh Syniehubow, który stoi na czele władz tego obwodu. W różnych miejscowościach regionu ranne zostały jeszcze dodatkowe cztery osoby. (https://t.me/synegubov/10017)

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy