Reklama

Świat

Modi do Putina o rosyjskim ataku na szpital dziecięcy w Ukrainie: to bardzo bolesne

mzb/ szm/ PAP
Dodano: 09.07.2024
Fot. PAP/EPA/ALEXANDER NEMENOV / POOL
Fot. PAP/EPA/ALEXANDER NEMENOV / POOL
Share
Udostępnij

Śmierć niewinnych dzieci w wyniku wojny, konfliktu lub ataku terrorystycznego jest “bardzo bolesna” – powiedział we wtorek premier Indii Narendra Modi podczas wspólnego wystąpienia z Władimirem Putinem podczas oficjalnej wizyty w Moskwie – podała agencja Reutera.

“Kiedy mordowane są niewinne dzieci, widzimy ich śmierć, serce boli i ten ból jest nie do zniesienia” – stwierdził Modi, przemawiając w hindi w towarzystwie Putina. Premier skomentował w ten sposób poniedziałkowy rosyjski atak rakietowy na główny szpital dziecięcy w Kijowie w Ukrainie, w którym zginęły dwie osoby, a 30 zostało rannych.

Indyjski polityk miał także zwrócić się do Putina, mówiąc, że rozwiązanie wojny w Ukrainie “nie zostanie znalezione na polu bitwy, (dlatego) musimy znaleźć pokój na drodze rozmów”. Jednocześnie podkreślił, że “pokój jest sprawą najwyższej wagi”, a “wojna nie rozwiązuje problemów”.

“Jako przyjaciel chciałem powiedzieć również, że dla lepszej przyszłości kolejnego pokolenia pokój jest sprawą najwyższej wagi” – dodał.

Rosja zaprzeczyła atakowi na szpital dziecięcy w stolicy Ukrainy.

Premier Modi we wtorek zakończy dwudniową wizytę w Moskwie. To jego pierwsza wizyta w Rosji od czasu pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę, rozpoczętej w 2022 roku.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy