Reklama

Świat

Pięciolatka z Oświęcimia pod opieką duńskich służb, ojciec czeka na areszt

PAP
Dodano: 06.11.2022
68645_6li4
Share
Udostępnij
Pięcioletnia Mia, uprowadzona z Oświęcimia przez ojca – 25-letniego Norwega, jest pod opieką duńskich służb socjalnych. Mężczyzna jest w tamtejszej komendzie. Prawdopodobniej w niedzielę duński sąd zdecyduje o areszcie, w którym podejrzewany o zabójstwo matki dziecka będzie czekał na ekstradycję do Polski.

"Volkswagen, którym poruszał się mężczyzna wraz z dzieckiem, został zatrzymany na autostradzie w Kopenhadze. Dziewczynka, cała i zdrowa, trafiła pod opiekę duńskich służb socjalnych, a mężczyzna do komendy. Prawdopodobnie dzisiaj sąd zdecyduje o areszcie dla niego” – powiedziała w niedzielę PAP oficer prasowa oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

W areszcie 25-letni obywatel Norwegii, Ingebright G., będzie oczekiwał na ekstradycję do Polski. Wniosek o wydalenie przygotuje polska prokuratura. Ostatecznie o ekstradycji zdecyduje duński sąd.


W sobotę późnym popołudniem oświęcimska policja otrzymała zgłoszenie o martwej 26-latce. Kobietę, z ranami ciętymi, w jej mieszkaniu znalazł ojciec. Znikł 25-letni partner kobiety – Ingebright G., obywatel Norwegii, oraz ich pięcioletnia córka Mia. Wieczorem policja wydała Child Alert za dziewczynką. Ok. godz. 23 policja poinformowała, że duńscy funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym podróżowała dziewczynka. Zatrzymany został również ojciec pięciolatki. Mężczyzna jest podejrzewany o zamordowanie partnerki.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy