Reklama

Świat

Elon Musk zapowiada wprowadzenie opłaty za weryfikację konta na Twitterze

PAP
Dodano: 02.11.2022
68579_43853392_43853379
Share
Udostępnij
Nowy właściciel platformy Twitter Elon Musk zapowiedział wprowadzenie opłaty w wysokości 8 dolarów miesięcznie za zweryfikowane konta na Twitterze – poinformowała agencja Reutera.
W serii tweetów opublikowanych we wtorek Musk oznajmił, że zweryfikowane konta otrzymają również "priorytet w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniu, możliwość zamieszczania długich materiałów wideo i audio oraz o połowę mniej reklam" – napisał Reuters.
 
Wcześniej pojawiały się doniesienia, że opłata ma wynosić 20 dolarów miesięcznie; Musk tłumaczył, że firma musi płacić rachunki.
 
Ponad 80 proc. użytkowników Twittera, którzy wzięli udział w niedawnej ankiecie, zadeklarowało, że nie będzie płacić za niebieski haczyk (będący potwierdzeniem weryfikacji konta – PAP), a kolejne 10 proc. oświadczyło, że są gotowi zapłacić 5 dolarów miesięcznie.
 
Elon Musk sfinalizował w czwartek przejęcie Twittera, wartość transakcji wyniosła 44 mld dolarów. Jednym z jego pierwszych posunięć było zwolnienie czołowych menedżerów, których oskarżył o wprowadzenie go w błąd co do liczby kont spamowych na platformie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy