Reklama

Świat

Przywódcy krajów grupy G7 będą rozmawiać we wtorek z prezydentem Zełenskim

PAP
Dodano: 10.10.2022
67884_43662381_43660929
Share
Udostępnij
Przywódcy krajów grupy G7 odbędą we wtorek rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, by omówić przeprowadzone w poniedziałek przez Rosję ostrzały rakietowe Ukrainy – poinformował w poniedziałek rząd Niemiec, które sprawują prezydencję w G7.
Wirtualne spotkanie ma się rozpocząć przemówieniem Zełenskiego – dodał rzecznik niemieckiego rządu.
 
Prezydent Ukrainy poinformował wcześniej w poniedziałek, że rozmawiał z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i zgodził się z nim w sprawie zorganizowania pilnego posiedzenia G7, podczas którego Zełenski opowie o "terrorystycznych atakach Federacji Rosyjskiej".
 
W poniedziałek doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. O wybuchach i uruchomieniu systemów obrony przeciwrakietowej informowały władze lokalne i regionalne m.in. we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim. Według wstępnych doniesień ukraińskiej policji w całej Ukrainie zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy