Reklama

Świat

Ukraina: w ostrzale Zaporoża zginęło 12 osób, 49 hospitalizowanych

PAP
Dodano: 09.10.2022
67859_9pa4
Share
Udostępnij
12 osób zabitych, 49 hospitalizowanych – taki bilans nocnego rosyjskiego ostrzału Zaporoża, miasta na południowym wschodzie Ukrainy, podała w niedzielę administracja obwodu zaporoskiego. Wcześniej informowano o 17 zabitych.

"Dziś w nocy wróg zastosował lotnictwo taktyczne do uderzenia rakietowego na miasto. Według wstępnych danych samoloty zrzuciły na Zaporoże 12 pocisków rakietowych. Większość spadła na budynki mieszkalne – bloki i domy prywatne – w jednej z dzielnic Zaporoża. Częściowo zniszczony został budynek dziewięciokondygnacyjny. Pięć domów prywatnych jest zniszczonych" – oświadczyła administracja obwodowa w komunikacie na serwisie Telegram.

Władze podkreśliły, że według stanu na niedzielę rano wiadomo o 12 ofiarach śmiertelnych. "W szpitalach jest 49 poszkodowanych, wśród nich sześcioro dzieci. Dokładniejsze dane są ustalane" – głosi komunikat.

Wciąż trwa akcja ratunkowa i pod gruzami mogą znajdować się ludzie. Do tej pory wyciągnięto spod gruzów osiem osób – poinformowały władze. (https://t.me/zoda_gov_ua)/

Wcześniej p.o. mera miasta Anatolij Kuriew poinformował, że w ataku zginęło 17 osób, a prawie 40 jest rannych. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy