Wimbledon: Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy

Dodano: 28.06.2022
64725_28cz5
Share
Udostępnij
Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka wygrała we wtorek z rozstawioną z numerem 21. włoską tenisistką Camilą Giorgi 7:6 (7-4), 6:1.

Sukces Fręch oznacza, że pierwszą rundę przebrnęły wszystkie polskie singlistki. Wcześniej we wtorek dokonała tego liderka rankingu Iga Świątek, a w poniedziałek Magda Linette oraz kwalifikantki – Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska.

W losowaniu drabinek to właśnie 92. na liście WTA Fręch miała z biało-czerwonych największego pecha i jako jedyna trafiła na zawodniczkę rozstawioną. Giorgi na trawiastych kortach w Londynie w 2018 roku dotarła do ćwierćfinału.

24-letnia łodzianka zagrała jednak bardzo dobrze. Już w pierwszym gemie była blisko przełamania Włoszki. Ostatecznie udało jej się to w dziewiątym, ale w kolejnym rywalka odrobiła breaka, choć Fręch miała już dwie piłki setowe.

Pierwszą partię rozstrzygnął tie-break. Fręch zaczęła go od prowadzenia 3-0 i do końca kontrolowała w nim sytuację.

W drugim secie Polka grała wręcz koncertowo. Po kilkunastu minutach wygrywała w nim 4:0, a niewiele później cieszyła się z awansu do drugiej rundy. W głównej drabince Wimbledonu jest po raz pierwszy w karierze.

Fręch imponowała dokładnością. Popełniła 20 niewymuszonych błędów, a Giorgi aż 46.

Kolejną rywalką Fręch będzie albo Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, albo Szwedka Rebecca Peterson.