Reklama

Świat

Ukraina: walki trwają już w strefie przemysłowej Siewierodoniecka

PAP
Dodano: 20.06.2022
64402_42764087_42595062
Share
Udostępnij
W szturmowanym przez wojska rosyjskie Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim walki toczą się już w strefie przemysłowej; ukraińscy obrońcy miasta kontrolują tylko teren zakładów chemicznych Azot – poinformował w poniedziałek szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.
"W Siewierodoniecku walki trwają już w strefie przemysłowej. Wojska ukraińskie kontrolują jedynie teren zakładów Azot" – napisał Hajdaj w komunikacie w serwisie Telegram.
 
Sytuację na froncie w obwodzie ługańskim określił jako "nadzwyczaj trudną". Wojska rosyjskie, zgromadziwszy rezerwy, "rozpoczynają ofensywę na szeroką skalę" – poinformował. Wszystkie miejscowości, których nie zajęły wojska rosyjskie, są pod ostrzałem.
 
"Przez cały dzień pod zmasowanym ostrzałem jest Lisiczańsk, na razie nie można ustalić liczby ofiar", bez ustanku ostrzeliwane są wszystkie miejscowości w rejonie trasy Lisiczańsk-Bachmut – napisał Hajdaj.
 
Zapewnił przy tym, że oddziały ukraińskie nie zostały okrążone przez wroga. (https://t.me/serhiy_hayday).
 
Wcześniej w poniedziałek Hajdaj poinformował, że armia ukraińska straciła kontrolę nad miejscowością Metiołkine, leżącą na południowy wschód od Siewierodoniecka. Wojska rosyjskie atakowały strefę przemysłową miasta i położone kilka kilometrów od Siewierodoniecka dwie miejscowości: Toszkiwkę i Ustyniwkę.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy