Reklama

Świat

Kanclerz Niemiec: z Putinem koniecznie trzeba rozmawiać

PAP
Dodano: 18.06.2022
64361_42746887_42746873
Share
Udostępnij
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz broni bezpośrednich rozmów z Władimirem Putinem i zapowiada kolejne. "Z Putinem koniecznie trzeba rozmawiać” , "Będę to nadal robić, podobnie jak prezydent Francji”. – powiedział polityk w wywiadzie telewizyjnym przeprowadzonym w języku angielskim przez agencję dpa.
Stwierdził, że niektóre kraje i niektórzy przywódcy muszą rozmawiać z Putinem.
 
Rozmowy z prezydentem Rosji muszą być jasne. "Mówię na przykład to samo, co mówię pani" – powiedział Scholz do reporterki. "Proszę zrozumieć, że nie będzie podyktowanego pokoju". A myślenie, że można "rabować ziemię i mieć nadzieję, że czasy się zmienią i wszystko wróci do normy, to jest błąd". Wzywa również Putina do wycofania swoich wojsk z Ukrainy i osiągnięcia porozumienia z Ukrainą, które byłoby akceptowalne i właściwe dla Ukrainy – zapewnił Scholz.
 
Według kanclerza obiecane przez Niemcy dostawy ciężkiej broni na Ukrainę dotrą na czas, aby wesprzeć kraj w walce o Donbas. Przemysł pracuje nad zapewnieniem możliwości dostarczenia broni. Jednak konieczne jest, aby ukraińscy żołnierze byli szkoleni w zakresie nowoczesnych systemów – powiedział Scholz. "Bez szkolenia nie można używać broni".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy