Reklama

Świat

Zełenski: mamy z premierem Johnsonem wspólną wizję, jak kroczyć ku zwycięstwu

PAP
Dodano: 17.06.2022
64354_17cz3
Share
Udostępnij
Mamy z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem wspólną wizję tego, jak kroczyć ku zwycięstwu – oświadczył w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Tego dnia po raz drugi od początku rosyjskiej inwazji do Kijowa przybył szef brytyjskiego rządu.

Zełenski poinformował podczas wystąpienia dla mediów, że podczas spotkania z Johnsonem szczegółowo omówiono sytuację na froncie, a także możliwości obrony Ukrainy przed rosyjskimi siłami.

"Mamy wspólną wizję tego, jak kroczyć ku zwycięstwu. Bo właśnie taki wynik potrzebny jest Ukrainie – zwycięstwo naszego państwa" – dodał.

Przekazał, że rozmawiał też z Johnsonem o konieczności zwiększenia dostaw ciężkiego uzbrojenia. Jak podkreślił, najważniejszym obecnie jest zagwarantowanie Ukrainie obrony przeciwlotniczej. "Zaczęliśmy kroczyć w tym kierunku" – zapewnił.

Prezydent ocenił, że pomoc w obronie przed rosyjskimi rakietami powinna być priorytetem dla ukraińskich partnerów.

Poruszono też temat ukraińskich potrzeb finansowych i gospodarczych. Zełenski podkreślił, że na Ukrainie w związku z bombardowaniami obiektów naftowych jest deficyt paliwa. Rozmawiano również o przygotowaniach do sezonu grzewczego. Zełenski podziękował Johnsonowi za gotowość pomocy.

Strony omówiły także m.in. kwestię wzmocnienia sankcji na Rosję i temat gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy. (https://tinyurl.com/3p4e2yax)

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy