Reklama

Świat

Ukraina: Rosjanie przerzucają dodatkowe wyrzutnie pod Siewierodonieck

PAP
Dodano: 17.06.2022
64344_42737168_42291538
Share
Udostępnij
Wojska rosyjskie przerzucają pod Siewierodonieck dodatkowe pododdziały wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, nadal toczą się walki o miasto – powiadomił w piątek rano sztab generalny ukraińskiej armii.
Według komunikatu sztabu opublikowanego na Facebooku wojska rosyjskie kontynuują także ofensywę w kierunku Słowiańska w obwodzie donieckim. Na tym odcinku frontu trwają walki w rejonie miejscowości Krasnopilla, przeciwnik usiłował zająć Bohorodiczne, ale szturm został odparty.
 
https://tinyurl.com/29unhens
 
Dążąc do stworzenia warunków dla nasilenia ofensywy na Słowiańsk, wojska rosyjskie ostrzeliwują z artylerii miejscowości Dołyna, Krasnopilla, Dibriwne i Wirnopilla.
 
W obwodzie ługańskim wojska ukraińskie odparły szturm w rejonie Zołotego, zmuszając przeciwnika do wycofania się. Z raportu sztabu wynika, że Ukraińcy uniemożliwili próby przesunięcia się wojsk rosyjskich w kierunku Wasiliwki i Berestowego w obwodzie donieckim niedaleko trasy Bachmut-Lisiczańsk.
 
Na południowej części frontu Rosjanie ostrzeliwali z artylerii lufowej i wyrzutni szereg miejscowości w obwodach chersońskim i mikołajowskim. Lotnictwo ukraińskie przeprowadziło ataki na oddziały rosyjskie skoncentrowane w rejonach chersońskim, kachowskim i berysławskim (w obwodzie chersońskim).
 
Na Morzu Czarnym znajdują się dwa okręty przenoszące rakiety Kalibr – poinformował sztab.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy