Reklama

Świat

Prezydent Zełenski w nowym wideo: walczymy już od stu dni, jest z nami cały naród Ukrainy

PAP
Dodano: 03.06.2022
63965_3cz1
Share
Udostępnij
"Jest z nami cały naród Ukrainy, zwyciężymy" – zadeklarował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym na swoim kanale na Facebooku wideo. Na filmiku widać również premiera tego kraju Denysa Szmyhala, szefa kancelarii głowy państwa Andrija Jermaka, doradcę prezydenta Mychajło Podolaka i szefa frakcji parlamentarnej partii Sługa Narodu Dawyda Arachamija. Filmik opublikowano z okazji stu dni wojny z Rosją. Swoją konwencją filmik przypomina ten nagrany zaraz po ataku Rosji na Ukrainę.

Filmik nawiązuje do podobnego nagrania zamieszczonego 25 lutego, czyli w drugim dniu rosyjskiej agresji. Ci sami politycy poinformowali wówczas, że znajdują się w Kijowie, będą bronić ojczyzny do końca, a wojna zakończy się zwycięstwem, ponieważ władze mogą liczyć na ukraińskie siły zbrojne i społeczeństwo tego kraju.

"Lider frakcji jest tutaj, szef kancelarii prezydenta – też tutaj, premier – tutaj, Podolak – tutaj i prezydent również tutaj. Nasz zespół liczy jednak znacznie więcej osób. Są tu również nasze siły zbrojne i, przede wszystkim, naród. Bronimy Ukrainy już od stu dni. Zwycięstwo będzie nasze" – zapewnił w piątek Zełenski w nagraniu zamieszczonym na jego profilu na Facebooku (https://tinyurl.com/499jr6jd).

Wcześniej, w czwartek, podczas wystąpień przed parlamentem Luksemburga i w ramach forum bezpieczeństwa GLOBSEC 2022 w Bratysławie, Zełenski poinformował, że Rosja okupuje obecnie około 20 proc. terytorium Ukrainy, wykorzystała podczas inwazji "niemal całą swoją armię", a dalsze losy wojny są uzależnione od szybkości dostaw zachodniego uzbrojenia dla Kijowa. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy