Reklama

Świat

Pentagon: Rosja straciła w wojnie z Ukrainą 1000 czołgów, 50 śmigłowców i 36 samolotów

PAP
Dodano: 27.05.2022
63632_27ma5
Share
Udostępnij
Rosja straciła w wojnie z Ukrainą co najmniej 1000 czołgów, ponad 50 śmigłowców i 36 samolotów; Rosjanie ponieśli znaczące straty – przekazał zastrzegający sobie anonimowość wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu, cytowany przez Radio Swoboda.

Przedstawiciel Pentagonu skomentował także niedawną decyzję Rosji o dopuszczeniu do służby wojskowej mężczyzn powyżej 50. roku życia. Wcześniejszy limit wiekowy w Rosji wynosił 40 lat.

"A więc widzimy jak (Rosjanie) próbują znaleźć sposoby na uzupełnienie zasobów ludzkich" – powiedział.

Jak zauważył, dotąd Rosji nie udało się obalić rządu w Kijowie, a rosyjskie wojska zostały wypchnięte ze stolicy we wczesnych dniach inwazji. Urzędnik Pentagonu wskazał, że Rosja nadal uderza na terytorium Donbasu, jednak ukraińscy żołnierze stawiają silny opór. Amerykanie przewidują, że walki w Donbasie mogą być długotrwałe.

Zdaniem źródła Radia Swoboda, Ukraińcy dokonują stopniowych postępów wokół Charkowa i nie znaleźli się jeszcze "w sytuacji patowej". Podkreśliło ono także, że siły ukraińskie prowadzą kontrofensywę i odzyskują terytoria, zajęte przez wojska rosyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy