Reklama

Świat

Brazylia: w policyjnej obławie w Rio de Janeiro zginęły co najmniej 22 osoby

Marcin Zatyka / PAP
Dodano: 25.05.2022
63565_25ma3
Share
Udostępnij
Oddziały specjalne żandarmerii wojskowej Brazylii zabiły we wtorek podczas obławy w faweli Rio de Janeiro Vila Cruzeiro co najmniej 22 osoby. Celem akcji byli przestępcy wyspecjalizowani w przemycie narkotyków.

Wspierani przez funkcjonariuszy z federalnej policji drogowej żandarmi postrzelili śmiertelnie też jedną z mieszkanek faweli Vila Cruzeiro, w północnej części brazylijskiego miasta.

Jak poinformował podpułkownik oddziałów specjalnych żandarmerii wojskowej Uira do Nascimento, obława rozpoczęła się we wtorek wczesnym rankiem, kiedy grupa 50 członków gangu przemytników próbowała przedostać się do innej faweli Rio de Janeiro, Rocinha.

Według policyjnych statystyk liczba zabitych we wtorkowej operacji jest rekordowa podczas jednej obławy, przeprowadzonej przez siły policyjne w Brazylii. W 2021 r. podczas akcji w faweli Jacarezinho, na północy Rio de Janeiro, zginęło 28 osób.

Wydawany w tym mieście dziennik "O Dia" spodziewa się, że w efekcie strzelaniny liczba zmarłych może być wyższa, gdyż w strzelaninie są ranni od postrzału. Wśród nich jest jeden z funkcjonariuszy policji.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy