Reklama

Świat

Wicepremier Ukrainy: z Mariupola ewakuowano 156 osób

PAP
Dodano: 03.05.2022
63001_3ma8
Share
Udostępnij
156 osób ewakuowano we wtorek z oblężonego przez Rosjan Mariupola na południu Ukrainy – poinformowała ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk, cytowana przez portal Hromadske.

„Nie wiemy, ile w sumie autobusów jedzie. Wiemy, że jest w nich 156 osób. Czy ich umieszczono w trzech, czy czterech (autobusach) to nieważne. Ważne, że uratowaliśmy ludzi i daliśmy możliwość przejechania innym osobom przez otwarty korytarz” – oznajmiła Wereszczuk.

Wcześniej mer Mariupola Wadym Bojczenko oznajmił w telewizji, że na tereny kontrolowane przez siły ukraińskie dotarły na razie tylko trzy z 14 autobusów ewakuacyjnych z Mariupola, zaś los osób, które były w pozostałych autobusach, jest nieznany.

O udanej ewakuacji cywilów z Mariupola poinformowała też koordynatorka ONZ ds. Ukrainy Osnat Lubrani. „Z ulgą potwierdzam, że operacja bezpiecznego przejazdu z Mariupola zakończyła się powodzeniem. Myślę o wszystkich tych, którzy pozostają w otoczonym mieście. Będziemy robić wszystko, co możliwe, aby im pomóc” – oznajmiła.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy