Reklama

Świat

Mer Mariupola: w zakładach Azowstal wciąż jest ponad 200 cywilów

PAP
Dodano: 03.05.2022
62990_42358349_42358321
Share
Udostępnij
W oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy wciąż jest około 100 tys. cywilów, a ponad 200 wciąż przebywa w zakładach metalurgicznych Azowstal wraz z ukraińskimi żołnierzami – poinformował we wtorek mer miasta Wadym Bojczenko.
Według stacji Sky News ONZ i Czerwony Krzyż starają się ułatwić ewakuację z rozległego terenu Azowstalu i jest nadzieja, że konwój ewakuacyjny wyruszy we wtorek przed południem.
 
W poniedziałek późnym wieczorem władze ukraińskie informowały, że około 100 osób, których udało się w ostatnich dniach ewakuować z Azowstalu, nie zdołało na razie dotrzeć do kontrolowanego przez Ukraińców Zaporoża, gdzie ich oczekiwano.
 
Bojczenko wyraził nadzieję, że konwój dojedzie tam we wtorek. „Kolumna porusza się w kierunku Zaporoża. Ewakuacja trwa” – powiedział, cytowany przez Sky News.
 
Według niego jeszcze ok. 2 tys. ludzi, którzy wcześniej uciekli z oblężonego Mariupola, utknęło pod okupowanym przez siły rosyjskie Berdiańskiem. Ich bezpieczne wywiezienia na tereny kontrolowane przez władze ukraińskie uniemożliwiają rosyjskie wojska – powiedział Bojczenko, cytowany przez agencję UNIAN.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy