Reklama

Świat

Ukraina: ewakuacja w Mariupolu będzie kontynuowana 2 maja

PAP
Dodano: 01.05.2022
62939_42348328_42348319
Share
Udostępnij
Rada miejska Mariupola poinformowała w niedzielę, że następnego dnia – 2 maja – kontynuowana będzie ewakuacja mieszkańców miasta z terenów poza zakładami Azowstal.
"Ze względów bezpieczeństwa ewakuację ludności cywilnej Mariupola znajdującej się w innych rejonach miasta przeniesiono na poniedziałek (2 maja)" – poinformowała rada na komunikatorze Telegram: https://t.me/mariupolrada/9464.
 
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w niedzielę, że tego dnia rozpoczęła się ewakuacja cywilów z Azowstalu i że pierwsza grupa, licząca około 100 osób, wyjechała do Zaporoża.
 
Informację tę potwierdziła następnie Organizacja Narodów Zjednoczonych. "ONZ potwierdza, że w zakładach Azowstal trwa operacja ewakuacyjna, w koordynacji z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża i stronami konfliktu" – powiedział rzecznik ONZ Saviano Abreu.
 
Kombinat Azowstal to punkt oporu sił ukraińskich w oblężonym przez wojska rosyjskie Mariupolu. W zakładach bronią się pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej. Wraz z wojskowymi w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie Azowstalu są cywile; ich liczbę szacowano na około 1000 osób. Podejmowane wcześniej przez stronę ukraińską próby ewakuacji cywilów nie przyniosły rezultatu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy