Reklama

Świat

Ukraina: Angelina Jolie spotkała się we Lwowie z uchodźcami

PAP
Dodano: 01.05.2022
62928_42344588_42344570
Share
Udostępnij
Gwiazda Hollywood Angelina Jolie, która w sobotę niespodziewanie przyjechała do Lwowa, spotkała się tam z uchodźcami wojennymi – poinformowały wieczorem lokalne władze. W miejscowym szpitalu Jolie odwiedziła także dzieci ranne w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego.
"Dla nas wszystkich ta wizyta była niespodzianką" – napisał w komunikatorze Telegram gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozicki, zamieszczając filmy przedstawiające aktorkę bawiącą się z dziećmi i pozującą do zdjęć z wolontariuszami i personelem medycznym.
 
W szpitalu odwiedziła dzieci ranne trzy tygodnie temu w rosyjskim ataku na stację kolejową w Kramatorsku na wschodzie Ukrainy, w który według ukraińskich władz zginęło ponad 50 cywilów.
 
Angelina Jolie, która na Ukrainę przybyła z misją humanitarną jako specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców, rozmawiała z Ukraińcami, którzy musieli uciekać z obszarów ogarniętych walkami, i wolontariuszami, którzy na lwowskim dworcu kolejowym udzielają uchodźcom pomocy psychologicznej.
 
Amerykańską aktorkę – w swobodnym stroju i z plecakiem – widziano również w kawiarni we Lwowie.
 
Portal Ukraińska Prawda podkreśla, że gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców.
 
Pod koniec marca Jolie odwiedziła ukraińskie dzieci w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy