Reklama

Świat

Ukraina: trwa ofensywa rosyjska na wschodzie i ostrzały w głębi kraju

PAP
Dodano: 30.04.2022
62915_30k4
Share
Udostępnij
Na wschodzie Ukrainy Rosja kontynuuje ofensywę, której celem jest zajęcie całości obwodu donieckiego i ługańskiego i utworzenie korytarza lądowego z Krymiem; Rosjanie prowadzą też ataki lotnicze na cele w głębi kraju – podał w sobotę ukraiński sztab generalny.

"Wróg prowadzi uderzenia lotnicze i rakietowe i dokonuje ostrzałów artyleryjskich przeciwko obiektom infrastruktury cywilnej i wojskowej w głębi terytorium Ukrainy" – relacjonuje sztab w porannym komunikaie. Ocenia, że wojska rosyjskie nadal przegrupowują się i wzmacniają oddziały.

W rejon miasta Izium (obwód charkowski) wojska rosyjskie wysyłają dodatkowe oddziały z terytorium sąsiadującego z Ukrainą obwodu biełgorodzkiego Rosji. "W celu osłony wojsk na kierunku charkowskim i iziumskim przeciwnik próbuje rozmieścić siły i zasoby obrony przeciwlotniczej" – ocenia sztab.

Próby natarcia w obwodzie donieckim i ługańskim koncentrują się w rejonie Limanu (miasto Liman, miejscowości: Jampil i Ozerne), Rubiżnego – które Rosjanie usiłują zająć do końca, jak również w rejonie Popasnej i Kurachowa. "Wróg nie odnosi sukcesu, trwają działania bojowe" – zapewnił sztab: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/305803498399402.

Podał także, że w ciągu minionej doby armia ukraińska zestrzeliła 10 celów powietrznych: samolot i dziewięć dronów, a w Donbasie zniszczyła 11 czołgów i siedem systemów artyleryjskich wojsk Rosji. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy