Reklama

Świat

Zełenski: w Wielkanoc prosimy Boga o pokój

PAP
Dodano: 24.04.2022
62725_24k3
Share
Udostępnij
W Wielkanoc prosimy Boga o wielką łaskę: by nastąpił wielki dzień, kiedy na Ukrainie zapanuje pokój, a wraz z nim wieczna zgoda i pomyślność – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w niedzielnej odezwie do narodu z okazji Świąt Wielkanocnych.

"Rok temu obchodziliśmy Wielkanoc w domach przez pandemię. W tym roku znowu świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa nie tak jak zwykle przez inny wirus. Przez dżumę o nazwie wojna" – podkreślił Zełenski. Jak dodał, "ubiegłoroczne i obecne zagrożenie łączy jedno: nic nie jest w stanie pokonać Ukrainy".

Szef państwa zaznaczył, że Wielkanoc daje nadzieję i wiarę w to, że "światło przezwycięży ciemność, dobro przezwycięży zło, życie przezwycięży śmierć i z pewnością – zwycięży Ukraina".

"W Wielkanoc prosimy Boga o wielką łaskę: by spełniło się nasze wielkie marzenie, by nastąpił wielki dzień, kiedy na Ukrainie zapanuje wielki pokój, a wraz z nim wieczna zgoda i pomyślność" – powiedział prezydent w odezwie z Soboru Mądrości Bożej w Kijowie. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/1363)

W niedzielę prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy, obchodzą Wielkanoc. W tym roku Kościoły wschodnie świętują tydzień po katolikach.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy