Reklama

Świat

Ukraina: walki w obwodach donieckim i ługańskim, ostrzały w wielu regionach kraju

PAP
Dodano: 19.04.2022
62600_42231715_42231705
Share
Udostępnij
W objętym walkami obwodzie ługańskim, na wschodzie Ukrainy, najgorsza sytuacja jest w Kreminnej, Popasnej i Rubiżnem, trwa oblężenie Mariupola w obwodzie donieckim i intensywne ostrzały innych miejsc tego obwodu – podał we wtorek rano portal Hromadske. Ostrzeliwane były też m.in. Charków, okolice Krzywego Rogu i Mikołajów.
W Kreminnej i w Popasnej toczą się walki uliczne. W wyniku rosyjskich ataków zniszczona jest niemal cała infrastruktura. W poniedziałek zginęły cztery osoby, a dziewięć zostało rannych. W wyniku ostrzałów zniszczone zostało 12 budynków w obwodzie ługańskim.
 
Trwa blokada Mariupola, intensywne walki w obwodzie donieckim, a także ostrzał wielu miejscowości. Władze ukraińskie mają informacje o czterech zabitych i pięciu rannych osobach.
 
W Charkowie w nocy ostrzeliwane były znowu dzielnice mieszkalne. W ciągu doby w obwodzie zginęło pięciu cywilów, rannych jest 15 osób. Trwają aktywne walki pod Iziumem. Z miejscowości Łozowa i Barwinkowe udało się ewakuować 54 tys. osób.
 
Wybuchy słychać było także w obwodzie chersońskim, a najgorzej sytuacja wygląda na granicach z obwodami mikołajowskim i zaporoskim. W wielu miejscach ma miejsce kryzys humanitarny.
 
W obwodzie dniepropietrowskim z Gradów ostrzeliwano w nocy miejscowości graniczące z obwodem chersońskim – Zełenodolsk, Marianske, Wełyka Kostromka. Zniszczone zostały budynki mieszkalne.
 
Również Mikołajów i miejscowości w obwodzie były w nocy celem ostrzałów. Zniszczono infrastrukturę, w mieście zapalił się dom mieszkalny; jest wiele niezdetonowanych pocisków kasetowych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy