Reklama

Świat

Ukraina: regiony na wschodzie przeżyły kolejną noc pod rosyjskim ostrzałem

PAP
Dodano: 14.04.2022
62513_14k9
Share
Udostępnij
Na wschodzie Ukrainy, w obwodach charkowskim, ługańskim, donieckim i chersońskim w nocy trwały rosyjskie ostrzały, słychać było eksplozje – podał w czwartek ukraiński portal Hromadske, powołując się na władze regionów.

Armia rosyjska nadal ostrzeliwuje sąsiadujący z Rosją obwód charkowski; walki toczą się w rejonie miasta Izium. Po całonocnych ostrzałach trwa ustalenia liczby osób poszkodowanych. Ogółem w ciągu minionej doby w obwodzie charkowskim zginęło czterech cywilów, a dziesięciu zostało rannych.

W leżącym bardziej na południe obwodzie ługańskim Rosjanie prowadzili ataki z moździerzy i systemów rakietowych. Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie miasta Zołote. W sąsiadującym obwodzie donieckim wojska rosyjskie atakują na całej linii frontu ostrzeliwując Awdijiwkę, Marjinkę, hromady (gminy) Oczeretyne i Torećk.

Nie zmieniła się sytuacja oblężonego Mariupola – miasto jest zablokowane, ostrzeliwane przez rosyjskie lotnictwo i artylerię.

W obwodzie chersońskim, sąsiadującym z anektowanym Krymem, słychać było w nocy ostrzały i wybuchy. Trwa ocenianie skutków tych ataków. Na terenie obwodu zaostrza się kryzys humanitarny. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy