Reklama

Świat

USA: co najmniej 13 osób rannych w wyniku strzelaniny w nowojorskim metrze

PAP
Dodano: 12.04.2022
62476_42183853_42183287
Share
Udostępnij
Co najmniej 13 osób zostało rannych, w tym co najmniej pięć postrzelonych, we wtorek w ataku na stacji nowojorskiego metra na Brooklynie – poinformowała telewizja CNN powołując się na nowojorską policję (NYPD). Co najmniej jedna osoba jest w stanie krytycznym.
Do ataku miało dojść rano na stacji metra przy Sunset Park. Według telewizji sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Miał na sobie pomarańczową kamizelkę odblaskową i maskę gazową, miał też zdetonować bombę lub granat dymny. Początkowe doniesienia mówiły o niezdetonowanych ładunkach wybuchowych.
 
Według świadka, cytowanego przez "New York Post", sprawca był czarnoskóry i oddał wiele strzałów. Inny z nowojorskich tabloidów, "New York Daily News" podaje, że sprawca wrzucił do jednego z wagonów granat dymny, po czym otworzył ogień do pasażerów.
 
Jak podała policja, funkcjonariusze zostali wezwani w związku z alarmem pożarowym, ale kiedy dotarli na stację metra, odkryli, że doszło tam do strzelaniny.
 
Na jednym z filmów opublikowanych ze stacji w mediach społecznościowych widać dym wydobywający się z jednego z wagonów metra. Na innych widać zakrwawionych ludzi leżących na peronie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy