Reklama

Świat

Von der Leyen w Buczy: Europa jest po waszej stronie; wasza walka jest naszą walką

PAP
Dodano: 08.04.2022
62225_8k14
Share
Udostępnij
Zwracam się do Ukraińców: Europa jest po waszej stronie, wasza walka jest naszą walką – przekazała w piątek w podkijowskiej Buczy przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, rozpoczynająca swoją wizytę na Ukrainie.

"Było dla mnie ważne, by rozpocząć moją wizytę w Buczy, bo tutaj zostało roztrzaskane nasze człowieczeństwo" – napisała na Twitterze von der Leyen.

"Moje przesłanie do narodu ukraińskiego: odpowiedzialni za okrucieństwa zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Wasza walka jest naszą walką. Jestem dziś w Kijowie, by powiedzieć wam, że Europa jest po waszej stronie" – dodała.

Do wpisu dołączyła zdjęcie ze swojej wizyty na miejscu ekshumacji pozostawionych w masowych grobach ciał osób, które zostały zabite podczas rosyjskiej okupacji miasta. Po wyzwoleniu miasta znaleziono ciała ok. 320 cywilów – przekazał w piątek mer Buczy Anatolij Fedoruk.

Po wizycie w Buczy von der Leyen wraz z towarzyszącym jej wysokim przedstawicielem UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josepem Borrellem udała się do Kijowa, by spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy