Reklama

Świat

Wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie; 2 osoby oraz kierowca zginęli

Daria Kania / PAP
Dodano: 08.04.2022
62197_7k20
Share
Udostępnij
W Egipcie doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami; osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala – poinformowała PAP w czwartek późnym wieczorem ambasada Polska w Kairze.

Ambasada Polska w Kairze potwierdziła w rozmowie z PAP, że w Egipcie doszło do wypadku autokaru, którym podróżowali polscy turyści. Ambasada podkreśliła jednocześnie, że wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Wcześniej informacje o wypadku przekazał portal tvn24.pl. Zgodnie z relacją portalu, do zdarzenia miało dojść około południa, kiedy autokar, przewożący polskich turystów z Marsa Alam na lotnisko w Hurghadzie, przewrócił się.

Tvn24.pl opublikował również oświadczenie biura Coral Travel, którego autokarem podróżowali turyści. "Autokarem jechało 18 turystów z Polski, rezydent Coral Travel oraz kierowca. 2 turystów z Polski oraz kierowca zginęli na miejscu. 16 osób zostało rannych. Poszkodowani natychmiast zostali przewiezieni do najbliższych szpitali w Safadze i Hurgadzie. W szpitalach turystom asystują nasi polscy przedstawiciele, którzy wspierają i pomagają również w komunikacji z personelem medycznym" – przekazano w oświadczeniu, które cytuje tvn24.pl.

Podkreślono także, że "obecnie przyczyny wypadku ustala policja i służby w Egipcie". "Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło z powodu niesprzyjających warunków drogowych. W rejonie wypadku prowadzone były roboty drogowe, a grunt był śliski i kierowca stracił kontrolę nad autokarem" – zaznaczono.

"Jest nam niezmiernie przykro z powodu wypadku, dokładamy wszelkich starań, by wesprzeć osoby poszkodowane, dlatego koncentrujemy się na obecności i wsparciu na miejscu" – dodano w oświadczeniu.

Ambasada Polski w Kairze przekazała PAP, że jest w stałym kontakcie z MSZ w Warszawie oraz z poszkodowanymi. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy