Reklama

Świat

Ukraina: wskutek agresji Rosji zginęło 167 dzieci, 279 zostało rannych

PAP
Dodano: 06.04.2022
62144_42127027_42118902
Share
Udostępnij
Co najmniej 167 dzieci zginęło, a 279 zostało rannych wskutek agresji Rosji na Ukrainie – podało w środę biuro prokuratora generalnego Ukrainy.
Te szacunki nie są ostateczne – trwa uściślanie danych w miejscach aktywnych działań bojowych. Biuro prokuratora generalnego podkreśla, że najwięcej dzieci ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji w obwodzie kijowskim, donieckim i charkowskim.
 
Trwa przymusowe wywożenie dzieci z Ukrainy do Rosji – zaalarmowano w komunikacie. Z jednej z placówek medycznych w Mariupolu rosyjscy żołnierze przymusowo wywieźli 12 dzieci, które były tam leczone. Do Sarańska w Rosji z Mariupola na siłę wywieziono matkę z domu zastępczego wraz z ośmiorgiem dzieci będącymi pod jej opieką, trojgiem własnych dzieci i trojgiem dzieci zaadoptowanych.
 
Ukraiński portal Obozrevatel napisał we wtorek wieczorem o znalezieniu zwłok czteroletniego Saszy, który wypadł z łodzi podczas ewakuacji. Chłopiec wraz z bliskimi uciekał przez rzekę Dniepr z zablokowanego przez Rosjan rejonu wyszogrodzkiego w obwodzie kijowskim. Łódź przewróciła się po ostrzale ze strony najeźdźców.
 
O znalezieniu ciała dziecka poinformowała jego matka na Instagramie (https://tinyurl.com/49df5vs9). Obozrevatel podaje, że chłopiec zmarł w wyniku zachłyśnięcia się wodą.
 
10 marca Saszko wraz z babcią i sześcioma innymi osobami próbowali przeprawić się przez Dniepr. Babcia chłopca po ostrzale łodzi utonęła, a chłopca, który miał na sobie kamizelkę ratunkową, zaczęto poszukiwać.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy