Reklama

Świat

Przewodnicząca KE von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Borrell udają się do Kijowa na spotkanie z prezydentem Ukrainy

Łukasz Osiński / PAP
Dodano: 05.04.2022
62115_42117551_42117549
Share
Udostępnij
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Josep Borrell udają się w tym tygodniu do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – przekazał rzecznik KE Eric Mamer.

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i szef unijnej dyplomacji Josep Borrell udają się w tym tygodniu do Kijowa, aby spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim przed wydarzeniem #StandUpForUkraine w sobotę w Warszawie" – podał Mamer.

Wcześniej Kijów odwiedziła przewodniczący Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

"Drodzy ukraińscy przyjaciele, wkrótce pomożemy wam odbudować wasze miasta i miasteczka, będziemy nadal opiekować się waszymi rodzinami, które zostały zmuszone do ucieczki, dopóki nie będą mogły bezpiecznie wrócić – powiedziała w piątek Metsola w Kijowie.

Szefowa PE wystąpiła na konferencji prasowej z Rusłanem Stefanczukiem, przewodniczącym ukraińskiego parlamentu – Rady Najwyższej. Jak przypomniała, UE dostarcza Ukrainie pomoc finansową, militarną i humanitarną. "Będziemy ją kontynuować i ta pomoc będzie rosła" – zapowiedziała.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy