Reklama

Świat

USA: Zełenski apeluje podczas ceremonii Grammy Awards o wsparcie dla Ukrainy

PAP
Dodano: 04.04.2022
62082_42105790_42105775
Share
Udostępnij
Podczas niedzielnej ceremonii rozdania nagród muzycznych Grammy w Las Vegas prezydent Wołodymyr Zełenski wystąpił z przesłaniem o wsparcie dla Ukrainy. W nagraniu wideo apelował o pomoc w rozpowszechnianiu prawdziwej historii o inwazji Rosji na jego kraj.
Porównał on rosyjską inwazję do śmiertelnej ciszy, która zagraża zgaszeniem marzeń i życia narodu ukraińskiego, w tym dzieci.
 
"Nasi muzycy noszą pancerze zamiast smokingów. Śpiewają dla rannych w szpitalach, nawet dla tych, którzy ich nie słyszą. Ale muzyka i tak się przebije" – podkreślił ukraiński przywódca podczas ceremonii rozdania najważniejszych amerykańskich wyróżnień muzycznych.
 
Zwrócił się o głoszenie prawdy o wojnie. Zaznaczył, że przeciwieństwem muzyki jest cisza zrujnowanych miast i zabitych ludzi.
 
"Wspierajcie nas w każdy możliwy sposób, ale nie milczcie. A wtedy pokój przyjdzie do wszystkich naszych miast" – apelował Zełenski.
 
Przyznająca nagrody Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, przed ceremonią w Las Vegas, zainaugurowała kampanię w mediach społecznościowych pod nazwą "Stańcie za Ukrainą", której celem jest wsparcie humanitarne dla Ukrainy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy