Reklama

Świat

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy: część rosyjskich żołnierzy odmawia udziału w wojnie

PAP
Dodano: 03.04.2022
61979_42099823_42086228
Share
Udostępnij
Część rosyjskich dowódców i żołnierzy odmawia udziału w wojnie przeciwko Ukrainie – informuje w niedzielę rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Według porannego raportu Sztabu Generalnego dowódcy różnego szczebla w rosyjskiej 3. Dywizji Zmechanizowanej 20. Armii odmawiają udziału w działaniach bojowych. Wojskowi mają „masowo pisać wnioski o zwolnienie” – przekazał Sztab w komunikacie na Facebooku (https://tinyurl.com/3asf7ftk).
 
Ukraińskie dowództwo utrzymuje również, że żołnierze dwóch grup batalionowo-taktycznych z 4. rosyjskiej bazy wojskowej (z okupowanej Osetii Południowej; o ich przerzuceniu na Ukrainę sztab informował 30 marca) odmówili udziału w działaniach zbrojnych na Ukrainie.
 
Władze rosyjskie prowadzą tymczasem agitację wśród cywilów, by wstępowali do wojska – takie działania mają miejsce zarówno na terytorium Rosji, jak i w zajętym Donbasie i na Krymie – informuje ukraiński Sztab Generalny.
 
Dodano, że wojska rosyjskie rozmieszczają uzbrojenie w pobliżu infrastruktury mieszkalnej, stosują przemoc wobec ludności na zajętych terenach i dokonują grabieży.
 
Poinformowano o odparciu sześciu ataków przeciwnika w Donbasie, a także o zestrzeleniu w ciągu doby dwóch samolotów, jednego bezzałogowca i 4 rakiet manewrujących.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy