Reklama

Świat

Mer Charkowa: miasto opuściła jedna trzecia mieszkańców

PAP
Dodano: 28.03.2022
61678_28m8
Share
Udostępnij
Około jednej trzeciej mieszkańców Charkowa opuściło miasto, jednak wielu mężczyzn dołącza do wojsk obrony terytorialnej – poinformował mer Charkowa Ihor Terechow w wywiadzie telewizyjnym, o którym pisze w poniedziałek agencja Ukrinform.

"Według naszych szacunków miasto Charków opuściło około 30 proc. ludności. Chcę jednak powiedzieć, że ostatnio obserwujemy mężczyzn, którzy wywieźli swoje rodziny, a sami wstąpili w szeregi obrony terytorialnej. Wracają nawet całe rodziny, bo nie chcą mieszkać gdzieś indziej (…). To prawdziwi lokalni i ukraińscy patrioci" – powiedział Terechow.

Poinformował, że mieszkańcy mają dostęp do wody i ogrzewania, a część gospodarstw domowych ma także ciepłą wodę. Terechow potwierdził, że są problemy z elektrycznością, ponieważ "rosyjska armia celowo bombarduje nasze podstacje transformatorowe", a naprawy są przeprowadzane pod ostrzałem.

"Oczywiście sytuacja w mieście jest napięta, ale media działają, wywozimy śmieci. Miasto żyje takim życiem, jakie jest dziś możliwe w tych warunkach, w warunkach nieustannego ostrzału, w warunkach wojny" – skomentował Terechow.

Położony na północnym wschodzie kraju Charków przed wojną był drugim pod względem wielkości miastem Ukrainy i liczył ok. 1,4 mln mieszkańców.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy