Reklama

Świat

Sytuacja w ukraińskich obwodach: walki pod Kijowem, na wschodzie i południu kraju

PAP
Dodano: 28.03.2022
61665_42042831_42042817
Share
Udostępnij
Na Ukrainie trwają walki na północny zachód od Kijowa, a także pod Czernihowem, w Donbasie, pod Charkowem i w okolicach Chersonia. Wojska rosyjskie kontynuują ataki rakietowe, w tym na cele cywilne; są ofiary – podaje w poniedziałek portal Hromadske w porannym podsumowaniu sytuacji w ukraińskich obwodach.
W obwodzie kijowskim trwają walki w Irpieniu, Buczy, Hostomlu i w miejscowościach położonych wzdłuż granicy z obwodem żytomierskim. Rosjanie atakowali rakietami kilka miejscowości w rejonie buczańskim.
 
W Czernihowie w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek ostrzelano dzielnice mieszkalne, a także pozycje sił ukraińskich. Wokół miasta toczą się walki.
 
Dwie osoby są ranne, 12 ewakuowano po nocnych atakach rakietowo-bombowych na miejscowości w obwodzie żytomierskim, na zachód od Kijowa.
 
W nocy Rosjanie kontynuowali ostrzał okolic Charkowa. Zbombardowano także miejscowość Oskił w rejonie iziumskim, gdzie w wyniku trafienia w dom mieszkalny zginęła czteroosobowa rodzina, a czteroletnie dziecko zostało ranne. W Iziumie toczą się aktywne walki.
 
 
W Siewierodoniecku i Rubiżnem w obwodzie ługańskim trwa nieprzerwany ostrzał. Pod Siewierodonieckiem zginęło dziecko, wiadomo też o jednej osobie zabitej i jednej rannej w Rubiżnem. W obwodach ługańskim i donieckim w ciągu minionej doby siły zbrojne odparły pięć ataków rosyjskich.
 
W obwodzie donieckim toczą się walki na całej linii kontaktu z wrogiem. Według władz obwodowych przeciwnik nie zdołał posunąć się do przodu.
 
Kolumna autobusów ewakuacyjnych, która miała zabrać z Berdiańska ewakuowanych mieszkańców Mariupola, stoi przed wjazdem do miasta, bo nie wpuszczają jej rosyjskie wojska. Mariupol w dalszym ciągu jest blokowany przez Rosjan.
 
W obwodzie chersońskim w ciągu minionej doby grzmiały silne wybuchy. Najwięcej informacji o toczących się walkach dociera z terenów graniczących z obwodem mikołajowskim i dniepropietrowskim. Rosjanie prowadzili zmasowany ostrzał miejscowości Stanisław i Wełyka Ołeksandriwka. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy