Reklama

Świat

Zełenski: prosimy NATO, by przekazało nam 1 proc. swoich samolotów i czołgów

PAP
Dodano: 24.03.2022
61443_24m1
Share
Udostępnij
Zwracam się do NATO o przekazanie Ukrainie jednego procenta posiadanych przez państwa sojuszu samolotów wojskowych – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w zamieszczonym na Facebooku nagraniu, w którym przemówił do zgromadzonych na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli prezydentów i premierów państw członkowskich NATO.

"Ochrońcie nas od rosyjskich rakiet" – zaapelował (http://bityl.pl/kvfxj). "W ciągu dziesięcioleci Rosja zgromadziła znaczne zasoby wojskowe, wiele bomb i pocisków" – dodał.

"24 lutego zwróciłem się do was z całkowicie logiczną prośbą, aby pomóc nam zamknąć nasze niebo, żeby chronić Ukraińców przed rosyjskimi bombami i pociskami. Nie usłyszeliśmy jasnej odpowiedzi" – przypomniał Zełenski. "Ukraina nie posiada potężnego potencjału przeciwrakietowego, ma znacznie mniej samolotów niż Rosja, dlatego zwracamy się do was z prośbą" – powiedział.

Prezydent Ukrainy wezwał również do udostępnienie państwu jednego procenta z 20 tys. czołgów posiadanych przez NATO. "Musimy odblokować nasze miasta, w których Rosjanie przetrzymują setki tysięcy zakładników, głodząc ich i niszcząc dzielnice mieszkalne" – uzasadnił.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy