Reklama

Świat

Ukraina: Rosjanie prowadzą ukryte przygotowania do wyborów administracji lokalnej

PAP
Dodano: 21.03.2022
61357_21m18
Share
Udostępnij
Wojska rosyjskie prowadzą ukryte przygotowania do wyborów administracji lokalnej w niektórych częściach obwodu zaporoskiego na południu Ukrainy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek wieczorem.

W obwodzie zaporoskim wojska rosyjskie prowadzą "ukryte przygotowania do przeprowadzenia wyborów prorosyjskiej administracji rejonów (powiatów) i miast" – przekazał Sztab Generalny na Facebooku: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/277650431214709.

Wyrażono obawę, że wojska rosyjskie przygotowują pod pozorem "konwojów humanitarnych" transport amunicji do obwodu zaporoskiego. Może się on odbyć przy użyciu białych ciężarówek rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Pojazdy takie Rosjanie skoncentrowali w porcie w okupowanym Berdiańsku.

Sztab ocenia przy tym, że wojska rosyjskie bardzo potrzebują remontu uszkodzonego uzbrojenia i sprzętu. W obwodzie zaporoskim Rosjanie uruchomili punkt remontowy, w którym naprawianych jest do 20 sztuk sprzętu opancerzonego.

Nadal w oddziałach rosyjskich dochodzi do przypadków dezercji. W obwodzie kijowskim grupa żołnierzy zagarnęła samochody mieszkańców, przebrała się w stroje cywilne i odjechała w kierunku granicy ukraińsko-białoruskiej – poinformował Sztab Generalny. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy