Reklama

Świat

Zełenski: otrzymałem od przywódców jasną deklarację, że nie będziemy w NATO

PAP
Dodano: 20.03.2022
61306_41971314_41828081
Share
Udostępnij
Pytałem przywódców osobiście, czy przyjmą nas do NATO. Odpowiedź była bardzo jasna: nie będziemy członkiem NATO – powiedział w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla CNN.
"Zwracałem się do nich osobiście, żeby powiedzieli bezpośrednio, że przyjmą nas do NATO za rok, czy dwa, czy pięć, albo po prostu żeby powiedzieli +nie+. Odpowiedź była bardzo jasna, że +nie będziecie członkiem NATO+, ale publicznie drzwi pozostaną otwarte" – mówił Zełenski w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie z Fareedem Zakarią z CNN.
 
Dodał, że gdyby Ukraina była już w NATO, do wojny by nie doszło.
 
"Jeśli nie jesteście gotowi chronić życia naszych ludzi, jeśli chcecie, byśmy stali między dwoma światami (…) nie możecie stawiać nas w takiej pozycji" – powiedział.
 
Zełenski wyraził też gotowość do bezpośrednich negocjacji z Władimirem Putinem, choć zastrzegł, że nie zgodzi się na żaden kompromis w sprawie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.
 
"Ukraińcy sami przemówili na ten temat, nie przyjmując rosyjskich żołnierzy z bukietami kwiatów, ale z odwagą, przyjęli ich z bronią w ręku" – oznajmił prezydent Ukrainy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy