Reklama

Świat

Wicepremier Ukrainy: kobiety były gwałcone godzinami, a potem zabijane

PAP
Dodano: 20.03.2022
61303_41970439_41830949
Share
Udostępnij
Rosja popełniła na Ukrainie "prawie wszystkie możliwe zbrodnie wojenne, jakie widziała ludzkość" – powiedziała w niedzielę wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna. Jak dodała, "ukraińskie kobiety były gwałcone godzinami, a następnie mordowane".
 
Stefaniszyna w rozmowie z brytyjską stacją Sky News oceniła, że w miarę upływu kolejnych dni sytuacja na Ukrainie staje się coraz poważniejsza i wskazała, że "liczba ofiar cywilnych jest o wiele większa niż ofiar w siłach zbrojnych Ukrainy". "Jest absolutnie konieczne, aby nikt nie przyzwyczajał się do wojny. Trwamy, stawiamy opór i będziemy silniejsi. Ukraina będzie stawiać opór tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić, że na tej ziemi w XXI wieku nie będzie terroru, nie będzie ludobójstwa" – powiedziała.
 
Zapytana, czy uważa, że to, co się dzieje, jest ludobójstwem, odpowiedziała: "Absolutnie tak uważam (…). (Prezydent Rosji Władimir) Putin i Kreml są zbrodniarzami wojennymi".

Poproszona o przywołanie przykładów okrucieństw, których doświadczają kobiety na Ukrainie w czasie wojny, wicepremier odparła, że istnieją "potworne historie" kobiet, które "były gwałcone godzinami, a następnie mordowane" przez rosyjskich żołnierzy. "Każdy pojedynczy żołnierz, który popełnił tę zbrodnię wojenną, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności" – zapewniła.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy