Reklama

Świat

Ukraina: na Ukrainie jest 97 rosyjskich batalionów, 33 z nich są wyeliminowane z walk

PAP
Dodano: 17.03.2022
61223_41945746_41945695
Share
Udostępnij
Rosja wysłała do walk na Ukrainie 97 batalionowych grup taktycznych, 15 z nich zostało całkowicie zniszczonych, kolejnych 18 nie jest w stanie efektywnie walczyć – przekazał w czwartek doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
"Obserwujemy znaczne uszczuplenie sił wroga" – skomentował.
 
Według Arestowycza w czwartek nie doszło do znaczących zmian pozycji walczących stron. Okupanci próbują odciąć od strony miasta Izium ukraińskie siły w Donbasie oraz atakują Mariupol – zaznaczył. Dodał, że wróg stara się też umocnić swoje pozycje w okolicach Kijowa, Czernihowa, Sum i Charkowa.
 
Rosjanie celowo bombardują dzielnice mieszkaniowe – podkreślił Arestowycz.
 
"Przeciętnie jeden na cztery pociski jest niszczony przez naszą obronę przeciwlotniczą, jeden uderza w cele najeźdźcy, jeden – na tereny cywilne. Patrząc na te statystyki, widzimy że wróg z premedytacją bombarduje Sumy, Charków i Czernihów, wiedząc, że celem są tereny, na których stoją budynki mieszkalne. Nie zaobserwowaliśmy tego w przypadku Kijowa. Najprawdopodobniej, w przypadku (ostrzału budynków mieszkalnych – PAP) Kijowa, chodzi o błędne wskazówki" – doprecyzował prezydencki doradca.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy