Reklama

Świat

NASA: nadal będziemy współpracować z Rosją w przestrzeni kosmicznej

PAP
Dodano: 15.03.2022
61120_15m2
Share
Udostępnij
Mimo agresji na Ukrainę, amerykańska agencja kosmiczna NASA zapewniła, że nadal będzie współpracować z Rosją w ramach misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). "Współpracujemy od 20 lat i nadal będziemy to robić" – powiedział w poniedziałek Joel Montalbano, szef programu NASA ds. ISS.

"Wiemy, co się stało, ale możemy kontynuować naszą pracę (…) W ostatnich trzech tygodniach nic się nie zmieniło (…) ISS opiera się na współpracy" – stwierdził Montalbano na konferencji prasowej.

Poinformował, że pod koniec marca, zgodnie z planem, powrócą na Ziemię na pokładzie rosyjskiej kapsuły amerykański astronauta Mark Vande Hei i dwóch rosyjskich kosmonautów Anton Szkaplerow i Piotr Dubrow. "Mogę zapewnić, że Mark wróci do domu na pokładzie Sojuza. Jesteśmy w kontakcie z naszymi rosyjskimi kolegami, nie ma tu żadnego zamieszania" – powiedział Montalbano.
/>
Wcześniej rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos potwierdziła, że lot Sojuza odbędzie się zgodnie z planem. "Bezpieczne działanie ISS ma najwyższy priorytet" – zapewniła agencja.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy