Reklama

Świat

Ukraina: 70 proc. obwodu ługańskiego pod okupacją

PAP
Dodano: 12.03.2022
61009_41892330_41892294
Share
Udostępnij
Obecnie pod okupacją jest już 70 proc. terytorium obwodu ługańskiego w Donbasie na wschodzie Ukrainy – przekazał szef władz tego regionu Serhij Hajdaj. Wśród cywilów są dziesiątki zabitych i dziesiątki rannych – poinformował.
Hajdaj przekazał, że na nowych terytoriach okupowanych przez Rosję trwają represje, protesty są rozganiane wystrzałami. Rosjanie zaczynają włączać tam już rosyjską telewizję. Na kontrolowanym terenie Rosja już szerzy propagandę i fake newsy – alarmował.
 
Jak ocenił, sytuacja jest ciężka, a ostrzały trwają wszędzie: rejon Hirske, Popasna, Lisiczańsk, Siewierodonieck, Rubiżne, Kreminna. "Całe terytorium, które jest pod kontrolą Ukrainy, jest ostrzeliwane. Wśród cywilów są dziesiątki zabitych i dziesiątki rannych" – napisał.
 
Rosjanie ostrzeliwują całą infrastrukturę, szkoły, szpitale, przedszkola, wodociągi, gazociągi, sieci energetyczne – wymieniał.
 
Nie dają możliwości napraw, nie umożliwiają otwarcia korytarzy humanitarnych – dodał. Są problemy z humanitarnymi transportami.
 
Działa łączność mobilna, ale z dużymi problemami – przekazał Hajdaj. https://www.facebook.com/sergey.gaidai.loga/posts/135701165635942
 
Na części obwodu donieckiego separatyści proklamowali w 2014 samozwańczą tzw. Ługańską Republikę Ludową. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy