Reklama

Świat

Ukraina: oddziały rosyjskie wobec strat pod Charkowem cofnęły się do Rosji

PAP
Dodano: 08.03.2022
60845_8m4
Share
Udostępnij
Oddziały 25. samodzielnej brygady zmechanizowanej 6. armii rosyjskiej odniosły dotkliwe straty w rejonie Charkowa i cofnęły się na terytorium Rosji, by odzyskać zdolności do walki – podał we wtorek sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

Oddziały te wycofały się na teren rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego – podały służby prasowe sztabu generalnego na Facebooku: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/267650712214681

Sztab ocenia, że wojska rosyjskie nadal podejmują wysiłki, by skoncentrować się na stworzeniu warunków do zajęcia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Sum, Mariupola i Mikołajewa. Próbują też osiągnąć granice administracyjne dwóch regionów na wschodzie Ukrainy: obwodu donieckiego i ługańskiego.

Sztab zwraca też uwagę na "częściowe przegrupowanie" wojsk lądowych armii białoruskiej. W obwodzie brzeskim, w rejonie granicy z Ukrainą i na Polesu znajdują się oddziały w stanie gotowości bojowej.

Jednak – według komunikatu – morale tych oddziałów jest niskie i "większość żołnierzy" nie chce "walczyć po stronie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej".

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy