Reklama

Świat

Rosawiacja zaleca odwołanie lotów za granicę; Aerofłot zawiesza loty międzynarodowe

PAP
Dodano: 05.03.2022
60748_5m24
Share
Udostępnij
Rosawiacja zaleciła rosyjskim liniom lotniczym odwołanie wszystkich pasażerskich i transportowych lotów za granicę – podała w sobotę agencja Interfax powołując się na oświadczenie rosyjskiego urzędu ds. lotnictwa cywilnego. Główny rosyjski przewoźnik Aerofłot zawiesił międzynarodowe rejsy.

Jak podano w komunikacie Rosawiacji zalecenie związane jest z "wysokim stopniem ryzyka zatrzymania lub aresztowania statków powietrznych rosyjskich linii lotniczych za granicą" w związku z zachodnimi sankcjami wprowadzonymi po inwazji Rosji na Ukrainę.

Zalecenie nie dotyczy przewoźników obsługujących połączenia do krajów, które nie zastosowały sankcji wobec Rosji. Rejsy rosyjskich przewoźników na liniach wewnętrznych odbywają się bez ograniczeń.

Wkrótce po opublikowaniu zaleceń linie lotnicze Aerofłot poinformowały o zawieszeniu od 8 marca swych wszystkich rejsów za granicę, z wyłączeniem Białorusi. Od 6 marca Aerofłot przestanie wpuszczać na międzynarodowe rejsy z biletami w obie strony, jeśli powrotna podróż zaplanowana jest po dacie 8 marca. Pasażerowie z biletami w jedną stronę i wylotem z Rosji będą mogli lecieć rejsami do czasu wstrzymania lotów. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy