Reklama

Świat

Sztab Generalny Ukrainy: wojsko utrzymuje linię obrony Kijowa

PAP
Dodano: 01.03.2022
60509_1m9
Share
Udostępnij
Wojsko utrzymuje linię obrony Kijowa, kontroluje krytyczną infrastrukturę i uniemożliwia Rosjanom zbliżanie się do przedmieść stolicy – wynika z informacji podanych przez Interfax-Ukraina, która powołuje się na Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Od początku obecnej doby rosyjski agresor przegrupowuje wojska, zadaje uderzenia rakietowe i prowadzi bombardowanie, próbuje dokonywać desantu" – poinformowało we wtorek rano dowództwo ukraińskiej armii.

"Zgrupowanie sił broniących Kijowa nadal broni miasta, utrzymuje zewnętrzne linie obrony i krytyczną infrastrukturę państwową, uniemożliwiając jednostkom okupacyjnym zbliżanie się do przedmieść stolicy" – dodano.

W okolicach Nowogrodu Siewierskiego, na północy Ukrainy, trwają walki obronne mające na celu powstrzymanie wroga przed natarciem na Kijów z kierunku północno-wschodniego – wskazał sztab.

Z kolei na przedmieściach Czernihowa rosyjskie grupy dywersyjno-rozpoznawcze przy wsparciu pojazdów opancerzonych próbowały wedrzeć się do miasta, ale zostały zniszczone przez ukraińskich obrońców.

Na północnym wschodzie Ukrainy oddziały powietrznodesantowe zneutralizowały siłę żywą przeciwnika i transportery opancerzone, przywracając linię obrony – podała ukraińska armia.

"W innych rejonach czołgi i jednostki zmechanizowane sił zbrojnych Ukrainy, przy wsparciu lotnictwa i artylerii, nadal prowadzą walki obronne na wyznaczonych liniach" – podsumował Sztab Generalny.

W osobnym komunikacie na Facebooku ministerstwo obrony Ukrainy podało, że w poniedziałek drony Bayraktar zniszczyły rosyjski czołg i dwa rosyjskie systemy kierowanych rakiet przeciwlotniczych Buk.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy