Reklama

Świat

Szczerski: Granice Polski są otwarte dla wszystkich, którzy uciekają przed agresją Rosji

PAP
Dodano: 28.02.2022
60487_41759023_41758991
Share
Udostępnij
Stoimy w obliczu jednego z największych kryzysów humanitarnych od II wojny światowej, a granice Polski są otwarte dla wszystkich, którzy uciekają przed agresją Rosji – powiedział ambasador RP Krzysztof Szczerski podczas nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ na temat wojny na Ukrainie. Dodał, że doniesienia o dyskryminacji rasowej na są kłamstwem i straszną zniewagą dla Polski.
"Wiemy, że niektóre misje tu w Nowym Jorku były celami dezinformacji mówiącej o dyskryminacyjnych praktykach na granicy polsko-ukraińskiej (…) To kompletne kłamstwo i straszna zniewaga dla nas" – stwierdził ambasador. Zaznaczył, że do Polski dotarli dotąd obywatele 125 krajów.
 
Dodał, że granice Polski są otwarte dla wszystkich uchodźców z Ukrainy, których dotychczasowa liczba sięga 300 tys. Podkreślił również m.in., że Polska wysłała specjalne pociągi, by ewakuować seniorów i matki z małymi dziećmi, a Polacy masowo ruszyli, by pomagać uchodźcom. Poinformował też, że w Polsce urodziły się już pierwsze dzieci ukraińskich uchodźców.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy