Reklama

Świat

Premier Ukrainy dziękuje Polsce za wsparcie w kwestii nakładania sankcji na Rosję

Grzegorz Bruszewski/PAP
Dodano: 26.02.2022
60387_41732764_41732727
Share
Udostępnij
Premier Ukrainy Denys Szmyhal podziękował Polsce za wsparcie w kwestii nakładania sankcji na Rosję i życzył powodzenia premierowi Mateuszowi Morawieckiemu przed rozmowami z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
"Rosja bombarduje ukraińskie miasta. Cierpią cywile. Ukraina broni się i będzie się bronić" – pisze premier Szmyhal. "Potrzebne jednak jak najszersze sankcje na rosyjskiego agresora" – podkreśl. "Odłączycie ich od systemu SWIFT! Sektor energetyczny! Dziękuje za wsparcie Polsce w tym zakresie. Powodzenia dziś w Berlinie, Mateusz Morawiecki" – dodał.
 
Do wpisu premiera Ukrainy odniósł się rzecznik polskiego rządu Piotr Müller. "Zrobimy wszystko co możliwe!" – napisał na Twitterze.
 
Szef polskiego rządu wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą spotka się w sobotę w Berlinie Kanclerzem Olafem Scholzem. Jak napisał przed rozmowami Morawiecki, ma on zamiar przekonać Scholza do pilnych działań na rzecz powstrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę. Podkreślił, że "tylko szybkie, dotkliwe sankcje mogą nas do tego przybliżyć".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy